گرامیداشت روز کومه له - 2014 در استکهلم - سوئد

گزارش کوتاهی از برگزاری مراسم روز کومه له در استکهلم

مراسم روز کومه له در استکهلم در تاریخ 1 فوریه 2014 میلادی برگزار گردید.
مراسم با سرود انترناسیونال، سرود همبستگی جهانی طبقه کارگرشروع شد. به دنبال آن یک دقیقه سکوت به پاس گرامی داشت یاد رفقایی جانباخته که جانشان را در راه آزادی و سوسیالیسم از دست دادند اعلام گردید که این سکوت با موزیک (ساکسیفون) هنرند فریبرز فخاری له شکسته شد.
در ادامه رفیق مجری برنامه قطعه شعری را به زبان کردی دکلمه کرد.
برنامه با سخنرانی رفیق حسن شمسی عضو کمیته مرکزی کومه له و حزب کمونیست ایران ادامه پیدا کرد. رفیق حسن در سحنان خود ضمن اشاره به اوضاع سیاسی جهان و خاورمیانه بویژه اوضاع عراق و سوریه و نقش ایران در این کشمکش ها اشاره نمود. رفیق حسن در سخنان خود بر روی کنگره ملی کرد و سیاست کومه له در این مورد تاکید بیشتری نمود. متن کامل سخنرانی در رسانه های حزبی پخش خواهد شد.
قسمت دوم مراسم شامل برنامه هنری بود که با شرکت هنرمدان انجام گرفت.
در طول برنامه عکس و فیلم های از عرصه هایی مختلف از فعالیت کومه له نشان داده شد که توجه شرکت کنندگان را بخود جلب نمود.
در این مراسم که صدها نفر از اعضا و دوستداران حزب کمونیست ایران، پیشمرگان دیرین کومه له و نمایندگان سازمانها شرکت کرده بودند در فضای کاملا سیاسی و صمیمانه برگزار شد. تعدادی از یاران کومه له برای پیشبرد مراسم کمک مالی نمودند. ما از همه عزیزانی که در این مراسم شرکت نمودند صمیمانه قدردانی می کنیم.

کمیته برگزاری روز کومه له - استکهلمتویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address