گرامیداشت روز کومه له - 2014 در هلند

گزارشی از برگزاری مراسم گرامیداشت روز کومه‌له در هلند

روز شنبه 8 فوریه 2014 ( برابر با 19 بهمن 1392 ) مراسمی باشکوه "به مناسبت سی‌و‌پنجمین سالگرد فعالیت علنی کومه‌له" با حضور گرم و صمیمانه نمایندگان احزاب و جریانات سیاسی، فعالین چپ و کمونیست، رفقای حزبی، دوستداران کومه‌له وحزب کمونیست ایران در شهر آمستلفین برگزار گردید.
در ابتدای مراسم رفقای مجری یوسف علی‌پور، چیا قادری و بهار معارفی پور ضمن خوش‌آمدگویی به شرکت کنندگانِ مراسم، فهرست برنامه‌ها را به زبان‌های کردی، هلندی و فارسی معرفی نمودند. به دنبال، مراسم با سرود انترناسیونال "سرود همبستگی جهانی طبقه کارگر" آغاز و با یک دقیقه سکوت به یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم ادامه پیدا کرد. سکوت سالن با قطعه شعری شکسته شد.
سپس رفیق "ادیب وطندوست" عضو کمیته مرکزی کومه‌له سخنانی به این مناسبت ایراد نمودند. رفیق ادیب سخنرانی خود را پیرامون اوضاع جهانی، تغییر وتحولات خاورمیانه، وضعیت کنونی ایران و کردستان و نقش و جایگاه کومه‌له در این مبارزات تقدیم حضار کردند.
در ادامه، رفقا سوما کاویانی شاعرانقلابی افغانستان، پریسا کلاه قوچی و یوسف علیپور هر کدام شعری به زبان‌های فارسی و کردی دکلمه کردند. در خلال برنامه‌ها سرودهای انقلابی و چند قطعه فیلم تصویری مستند از تاریخ و مبارزات پیشمرگان کومه‌له پخش گردید که جذابیت و شور و شوق خاصی را به مراسم بخشیده بود. همچنین پیام‌هایی از طرف احزاب سیاسی (واحد هلند)؛ حزب کمونیست کارگری ایران، پارت دمکرات کردستان-عراق، اتحاد میهنی کردستان، فعالین چریک‌های فدائی خلق، میز کتاب آمستردام، به مناسبت روز کومه‌له، به دست کمیته برگزاری مراسم رسید که متاسفانه به دلیل کمبود وقت و پوزش از این عزیزان تنها به ذکر اسامی آنها اکتفا شد، اما تلاش خواهد شد در سایر رسانه‌های حزبی منعکس گردند‌.
همچنین، میز کتاب و نمایشگاهی از نقاشی‌های بسیار زیبا و انقلابی رفیق ویدا بلوم به معرض نمایش مهمانان گذاشته شد. بخش پایانی مراسم به رقص و پایکوبی اختصاص داده شد و شرکت کنندگان در میان شور و خوشحالی مراسم را تا ساعت 22:30 شب ادامه دادند.

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – کمیته هلند
10-2-2014تویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address