گرامیداشت روز کومه له - 2014 در گوتنبرگ - سوئد

گزارش کوتاهی از برگزاری گرامیداشت 26 بھمن روز کومه له در گوتنبرگ (سوئد) !

بر طبق روال هر ساله برای تدارک و آماده سازی گرامیداشت روز کومه له در شھرگوتنبرگ (سوئد) مراسمی را برای روز شنبه اول فوریه 2014 میلادی در سالن اجتماعات کورته دالا، ساملینگ لوکال ترتیب داده و با تبلیغ در رادیوهای محلی و سایتھا وپخش آفیش رنگی خود را برای روز اعلام شده آماده کردیم . سالن مراسم با پلاکارد و باندرول های در این خصوص تزئین و زیبائی و جلوه خاصی بخشیده بود . قبل از شروع برنامه ها باپخش فیلمهائی از فعالیتهای عرصه های گوناگون توجه مهمانان مراسم را بخود جلب کرده و بهمراه سرودهای انقلابی فضائی زیبا آفریده بود . مراسم توسط مجریان برنامه رفقا : هنر غسالی ، سوما و مونا امیری به زبانهای کردی ، فارسی و سوئدی معرفی و با سرود همبستگی جهانی کارگران ، انترناسیونال آغاز وسپس برای گرامیداشت یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم یک دقیقه سکوت اعلام گردید و سکوت با شعری کوتاه و سرودی توسط هنرمند نظام ملازاده شکسته شد . در این قسمت از برنامه رفیق حبیب سلطانی بمناسبت 35 امین سال علنی شدن کومه له بنا به تصمیم کمیته برگزاری ضمن صحبت کوتاهی از دو رفیق مسن و از قدیمیترین پیشمرگان کومه له رفقا ابراهیم رمضانی و عبداله رحیمی در شهرمان تجلیل بعمل آورده و دسته گل تقدیمشان شد و رفقا نیز سپاس گرم خود را در سخنانی کوتاه ابراز داشتند .
آنگاه سرودی انقلابی از جانب نظام به همراهی هنرمند حمید اجرا سپس از جانب مجری برنامه ، رفیق احمد عزیزپور عضو کمیته مرکزی کومه له به سخنرانی دعوت و بدین مناسبت سخنانی خطاب به حضار ایراد نمود که ضمن خوشامدگوئی به مهمانان حاضر در رابطه با اوضاع سیاسی در جهان ، منطقه خاورمیانه و ایران و وظایف ما در کردستان بدان پرداخت که متن کامل سخنرانی در رسانه های حزبی منعکس خواھد شد .
در این قسمت از برنامه شعری توسط رفیق کاوه احمدی (ژاکاو) دکلمه گردید و سپس اسامی سازمانهائی که در مراسم حضور و پیام ارسال کردند اعلام ولی بدلیل کمبود وقت و پوزش از این عزیزان به ذکر نامشان اکتفا شد بدینقراراست :
1 حزب دمکرات کردستان عراق واحد یوته بوری
2 جنبش برای تغییر در کردستان عراق یوته بوری
3 اتحادیه میهنی کردستان یوته بوری
4 شورای دفاع از جنبش کارگری در ایران گوتنبرگ (سوئد)
5 حزب دمکرات کردستان یوته بوری
6 حزب دمکرات کردستان ایران یوته بوری
7 سازمان انقلابی کارگران ایران (راه کارگر ) هیئت اجرائی
8 چریکھای فدائی خلق ایران واحد یوته بوری
آنگاه سرودی با صدای رفیق نظام خوانده شد و با اعلام استراحتی کوتاه بخش اول برنامه بپایان رسید و در بخش دوم هنرمندان محبوب نظام ملازاده و آوات پنجوینی بھمراه ارکستر شان حمید و همراهان تا پاسی از شب با رقص و پایکوبی وشادمانی ادامه یافت که جا دارد بار دیگر مراتب سپاس و قدر دانی خود را اعلام و با تبریک دوباره 35 امین سالگرد اعلام موجودیت کومه له نثار همه عزیزان شرکت کننده در مراسم سرفرازیتان آرزوی ماست . در ضمن یادآور میشویم که تعدادی از عزیزان با پرداخت کمک مالی به تشکیلات همسرنوشتی و احساس دلگرمی بیش از حدی را به همگی دست اندرکاران بخشیده که جای قدردانی ست .
تلویزیون کومه له از این مراسم فیلم تهیه نموده که بعدا پخش خواھد شد .

برافراشته باد پرچم سرخ کومه له !
زنده باد : آزادی ، برابری ، حکومت کارگری !
کمیته برگزاری مراسم روز کومه له در شهر گوتنبرگ (سوئد)
2 فوریه 2014 میلادیتویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address