گرامیداشت روز کومه له - 2014 در اسلو پایتخت نروژ

مراسم روز کومه له در اسلو پایتخت نروژ برگزار شد

روز شنبه 26 بهمن، در فضائی خاطره انگیز و با حضور صدها تن از اعضاء و دوستداران کومه له و حزب کمونیست ایران و آزادیخواهان مقیم این شهر، و با شرکت نمایندگان شماری از احزاب سیاسی، 35 امین سالگرد اعلام موجودیت علنی کومه له ( سازمان کردستان حزب کمونیست ایران ) در اسلو برگزار شد.
مراسم راس ساعت 7 بعدازظهر با اعلام فهرست برنامه ها توسط مجریان، رفقا "که ژان" و "امید پویا" و اجرای سرود انترناسیونال آغاز و با رعایت یک دقیقه سکوت در گرامیداشت یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم ادامه یافت. سکوت با اجرای سرود "به ریزه گیان بازیتان" از جانب هنرمند "هادی پیرحضری" شکسته شد.
در ادامه برنامه تنی چند از رفقای قدیمی کومه له 35 شمع را به مناسبت 35 امین سالگرد اعلام موجودیت علنی کومه له روشن کردند. به دنبال فرهاد شعبانی به این مناسبت سخنانی ابراد کرد.
فرهاد شعبانی در بخشی از سخنانش : بعداز خوش آمد گوئی به مهمانان و گرامیداشت یاد جانباختگان صفوف کو مه له و حزب کمونیست ایران و ارزش گذاری فعالیت همه فعالین کومه له و مردم مبارزکردستان، و قدردانی از برگزار کنندگان مراسم های روز کومه له در داخل کشور،به بررسی موقعیت کنونی جمهوری اسلامی و پیامدهای سازش آن با کشورهای غربی بر کار و زندگی کارگران و مردم کردستان، جایگاه اصلاح طلبان حکومتی و ناسیونالسیم کرد در برخورد با دولت حس روحانی و مفهوم ناسیونالیسم در کردستان و نقش کومه له در مبارزه برای حق تعیین سرنوشت مردم کردستان پرداخت.
در ادامه برنامه رفیق کاوه احمدی قطعه شعری دکلمه و بخش اول برنامه با اجرای سرود و قرائت تراکتهائی در باره نقش کومه له توسط مجر یان برنامه ادامه یافت.
در بخش دوم برنامه که به شادی و رقص حضار اختصاص داشت با شرکت هنرمند شیرکو مریوانی تا ساعت 12 شب ادامه پیدا کرد. مراسم با قدردانی از حضار و تبریک مجدد این روز به آنها به پایان رسید.

کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – واحد نروژتویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address