برگزاری جشن روز کارگر در کارخانه زمزم کرمانشاه

روز پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه جمع کثیری از کارگران کارخانه نوشابه سازی زمزم کرمانشاه با حضور در محوطه این شرکت، روز جهانی کارگر را جشن گرفتند.
به گزارش "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" در این مراسم کارگران ضمن تبریک و شادباش به یکدیگر، درباره تاریخچه اول ماه مه، اتحاد و همبستگی و اهمیت این روز در بیان مطالبات و خواسته هایشان و اعتراض به شرایط موجود با دست از کار کشیدن کارگران در تمام نقاط دنیا و شرکت در تظاهرات خیابانی صحبت کردند. مراسم اول ماه مه کارگران شرکت زمزم کرمانشاه با پذیرایی و صرف شیرینی و شور و شادی حاضرین پایان یافت.مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر در منطقه مریوان

طبق گزارش رسیده، روز پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه جمعی از کارگران و فعالین کارگری در اول ماه روز جهانی کارگر را در مریوان گرامی داشتند.
گزارش رسیده حاکی است که جمعی از فعالین کارگری شهر مریوان اقدام به برپایی و یادبود این روز خجسته در داخل شهر در قبل از ظهر پنجشنبه نمودند. آنان ضمن پخش شیرینی در نقاط کارگری از جمله نانوایی ها، شهرک صنعتی، کوره پزخانه های "بیه که ره" و تعدادی مرغداری در اطراف شهر و در داخل روستای دزلی، رو در رو با کارگران دیدار نمودند و این روز را به آنان تبریک گفتند. بعدازظهر همان روز نیز جمع زیادی از فعالین کارگری شهرهای مریوان، پاوه و نودشه در منطقه اورامان برای بزرگداشت این روز گرد هم آمدند. این برنامه با سرود انترناسیونال آغاز شد. سپس یک دقیقه سکوت به یاد تمامی جانباختگان راه آزادی و سوسیالیسم اعلام گردید. در ادامه از طرف یکی از فعالین قطعه شعری دکلمه شد. سپس قطعنامه سراسری کارگران در سال 1393 از طرف یکی دیگر از حاضرین قرائت گردید. دکلمه قطعه شعری دیگر توسط یکی دیگر از شرکت کنندگان پایان بخش این مراسم بود. برگزاری این مراسم با شور و شوق فراوان و پخش شیرینی و تبریک این روز در میان فعالین کارگری همراه بود.برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در بانه

روز پنجشنبه 11 اردیبهشت مراسم روز جهانی کارگر با حضور شماری از زنان و مردان برابری طلب و اعضای کمیته هماهنگی در شهر بانه برگزار گردید.
برپایه گزارش "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری" در ابتدا سرود انترناسیونال سرود همبستگی طبقه کارگر خوانده شد. سپس یک دقیقه سکوت برای احترام به همه کسانی که در راه آزادی و برابری انسانها فداکاری کرده و جانباخته اند اعلام گردید. با قطعه شعری سکوت شکسته شد. تاریخچه اول ماه می از طرف یکی از حضار قرائت گردید و بعد از آن یکی از شرکت کنندگان به ایراد سخنانی در مورد روز جهانی کارگر پرداخت. در پایان یکی از شرکت کنندگان قطعنامه پانزده ماده ای را ارائه نمود. در نهایت مراسم با پخش چای و شیرینی به پایان رسید.برگزاری اول ماه مه در پاوه

بنابر گزارش "کمیته هماهنگی" روز پنجشنبه جمعی از فعالین کارگری شهرستان "پاوه" با پخش شیرینی در میان کارگران سد داریان و قرنی اول ماه مه را گرامی داشتند.
گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری همچنین در سطح شهر "پاوه، نودشه و نوسود" از کارگران خبازی، شهرداری و اداره برق با پخش شیرینی استقبال گردید. گفتنی است کارگران سد داریان و اداره برق با نصب پلاکارد اول ماه مه، از این روز استقبال کردند.
برگشت به اول صفحه