عکسهای این مراسم

گزارشی از برگزاری مارش 8 مارس 2014 در آمستردام

پیرو فراخوان کمیته برگزارکننده هشت مارس، روز شنبه 8 مارس 4102 مارش جهانی روز زن با حضور صدها تن از زنان و مردان برابری طلب، نهادهای مدافع حقوق زنان، احزاب و سازمانهای سیاسی از کشورهای مختلف، از جمله شرکت جمعی از اعضا و هواداران حزب کمونیست ایران، در شهر آمستردام (پایتخت هلند) برگزار گردید.
شرکت کنندگان از ساعت 4 بعدازظهر در میدان دام آمستردام گرد هم آمدند و با حمل پلاکارد و پرچم و آفیش های مختلف به این مناسبت، مراسم را آغاز کردند. سپس نمایندگان احزاب و سازمانهای شرکت کننده اطلاعیه های خود را به زبان هلندی قرائت کردند. در این میان "رفیق چیا قادری" بیانیه کمیته هلند حزب را قرائت کردند؛ که در آن ضمن اشاره به جایگاه 8 مارس، مبارزه بالانقطاع زنان و مردان مبارز و آزادیخواه برای کسب احقاق حقوق زنان را وظیفه عاجل فعالین سوسیالیست برشمردند. شرایط حاکم بر ایران و موقعیت فرودست زنان و عمق آپارتاید جنسی تحمیل شده بر زنان از سوی رژیم جمهوری اسلامی موضوع دیگر بیانیه بود. همچنین تلاش و مبارزه سوسیالیستی زنان همگام با دیگر جنبشهای اجتماعی در سطح بین المللی علیه نظام مردسالارانه و نابرابر کاپیتالیستی و مبارزه نیل به سوسیالیسم، پایان بیانیه را به خود اختصاص داده بود. در طول برنامه ها بیانیه حزب کمونیست ایرن به مناسبت روز جهانی زن، به زبان انگلیسی، در میان شرکت کنندگان پخش گردید.
در این میان برنامه های هنری دیگر از جانب شرکت کنندگان ارائه گردید. به دنبال، تظاهر کنندگان با سردادن شعار و حمل پلاکارد و پرچم اقدام به راهپیمایی کردند و با گذر از خیابانها و مراکز اصلی شهر در سالنی مجتمع شدند. شرکت کنندگان با سخنرانی پیرامون 8 مارس و چه باید کردهای مبارزات پیش روی زنان، بحث و تبادل نظر، خواندن سرود و ارائه برنامه های مختلف و متنوع هنری این روز را گرامی داشتند. مراسم در میان شور و شوق شرکت کنندگان تا ساعت 08:81 ادامه داشت.

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران – کمیته هلند
9 مارس 4102تویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address