ارسال

سپاه پاسداران پا را از گلیم خود درازتر کرده است، توطئه علیه روژاوا را خنثی کنیم و مبارزه علیه نظام را شدت ببخشیم

فرهاد شعبانی

دیروز "پاسدار باقری" رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به دمشق رفت و امروز در یک نشست خبری مشترک با "علی ایوب" رئیس ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه پیرامون رویدادهای منطقه به اظهارنظری "بلندپروازانه" و "خودپسندانه" پرداخت. "باقری" ضمن اعتراف به دخالت در رویدادهای کرکوک و اشغال این شهر توسط سپاه قدس با توجیه دفاع از تمامیت ارضی کشورهای منطقه، نقشه شوم این نهاد تروریستی علیه مردم "روژاوا" و دستاوردهای دمکراتیک آنان را این چنین بر زبان آورد : "حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای منطقه ایجاب می کند هر گروه و اقلیتی اگر خواسته ای داشته باشد باید آن را از طریق قانونی و گفتگو با دولتهای خود به آن خواسته ها دست یابند. امیدواریم دیگر شاهد خطایی مانند خطای "مسعود بارزانی" رئیس حزب دمکرات کردستان عراق در شمال عراق نباشیم. هم اکنون با تصمیم پارلمان و اقدام به موقع نیروهای مسلح عراق کنترل اوضاع به دولت عراق بازگشته است". بدون شک این مشت برسینه زدن سپاه درکردستان عراق گذرا خواهد بود. همزمان با این سفر "امیر عبدالهیان" مشاور مجلس رژیم در امور بین الملی در تویتری با اظهارنظری "ساده لوحانه" توام آمیخته به "خودخواهی" گفته بود : "دولت مقتدر مرکزی عراق، اربیل را ساده تر از کرکوک به عراق متحد باز می گرداند. فقط در عرض چند دقیقه." این یکی البته به جوک شبیه است تا اظهارنظر یک مقام رسمی یک کشور. این " تنها "دولت کارتونی عراق" که مشاور نظامی اش قاسم سلیمانی است، نبود که کرکوک را اشغال کرد، این تانکهای سپاه پاسداران و حشد الشعبی وابسته به این نهاد تروریستی و تروریست پرور بودند که از روی جنازه پیشمرگه عبور کردند و حشدالشعبی، داعش وار خانه و کاشانه مردم شهرهای محور کرکوک را به آتش کشیدند.

*** واضح است که خطاب "پاسدار باقری" که 24 ساعت پس از اشغال کرکوک توسط سپاه پاسداران و حشد الشعبی به سوریه سفر می کند، و سرمست از این به نام پیروزی موقت است، به مردم روژاوا و رهبری جنبش مردم کردستان روژاواست که همزمان با سفر او به سوریه "رقه" را از لوس وجود داعش بطور کامل پاکسازی کرده اند. بدون شک مردم کردستان عراق و روژاوا و دستاوردهای دمکراتیک اش تنها نخواهند ماند. تغییر توازن قوا در کردستان عراق موقتی است. مردم کردستان روزهای بسیار دشوارتر و فاجعه بارتری را بچشم دیده اند. هنر ایستادن و ایستادگی را خوب بلدند. جمهوری اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری در اذهان این مردم منفورتر است. مردم کردستان عراق خود را برای اراده خود را برای مقابله جدی با حشدالشعبی و حامیانیش سازماندهی خواهند کرد و نفرت امروز به مقاومت فردا تبدیل خواهد شد.

پیرامون نقش سپاه پاسداران ( سپاه قدس ) در ایجاد شبه نظامیان تروریست در کشورهای لبنان، سوریه، یمن، افغانستان و حشدالشعبی در عراق و حمایت مالی و لجستگی از این نیروها، اعزام اجباری افغان ها و پاکستانیهای مقیم ایران تحت عنوان "فاطمیون" و "زینبیون" و "طیبه" و واحدهایی از سپاه پاسداران استانهای مختلف تحت عنوان "مدافعین حرم" به سوریه چند نکته را باید یاد آور شد. سپاه پاسداران یکی از اصلی ترین نیروهای سناریوی سیاه برای مقابله با جنبش های آزادیبخش و دمکراتیک منطقه است. این نیرو طی قریب به چهار دهه گذشته ماموریت درهم شکستن جنبش های آزادیبخش منطقه را بعهده داشته و به این اعتبار یکی از منفورترین جریانات منطقه است و تاوان این زیاده رویها را پس خواهد داد.

هزینه این بلند پروازیهای سپاه پاسداران و دخالت در امورات داخلی کشورهای منطقه را مردم کارگر و زحمتکش ایران می پردازند. سپاه پاسداران در حالی حقوق و مزایای نیروهای "حزب الله"، "حشدالشعبی"، "نیروهای مدافع بشار اسد" و "حوثی های یمن" را می پردازد و سلاح و مهماتشان را تامین می کند، و به گفته حسن نصرالله : کلیه امکانات آنها را جمهوری اسلامی تامین می کند که، اکثریت مردم کارگر و زحمتکش ایران در فقر مطلق زندگی می کنند. کارگران در ایران گرسنه اند. اعتیاد به بزرگترین معضل اجتماعی تبدیل شده است. تن فروشی و کودکان کار و خیابان بطرز وحشتناک و بیسابقه ائی گسترش پیدا کرده و شیرازه زندگی میلیونها انسان در جامعه ایران از هم پاشیده است. کارد به استخوان مردم کارگر و زحمتکش در ایران رسیده است. موج مبارزه علیه این رژیم و سپاه پاسدارانی که در مقابل چشمان این مردم کامیون کامیون مواد خوراکی و هواپیما پشت هواپیما تسلیحات روانه کشورهای همجوار می کند، مدتهاست آغاز شده است.

خواست مردم کارگر و زحمتکش در ایران بزرگترین چالشی است که جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران بعنوان نیروی حافظ این نظام را که پا را از گلیم خود درازتر کرده است، با آن درگیر و روبروست. پشت جبهه این نیرو که دخالتهایش در مسائل منطقه ای برای مردم زحمتکش ایران فاجعه بارشده است،ضعیف است و جا دارد باید با بسیج توده های مردم کارگر و زحمتکش در ایران این رژیم و نیروی سیاه حافظ اش را در داخل به چالشی جدی کشید.

کلیه نیروهای مبارز و معترض و خشمگین از رویدادهای کرکوک و کردستان عراق، کلیه فعالان و مبارزین دنیای واقعی و فضای مجازی، کارگران و مردم زحمتکش ایران و مردم مقاوم کردستان را به مقاومتی مردمی علیه جنایتهای نظام اسلامی و سپاه پاسداران علیه مردم کارگر و زحمتکش ایران و منطقه فرامیخوانم. تا جمهوری اسلامی پابرجا باشد، خاورمیانه روی امنیت و آرامش بخود نخواهد دید و مردم کارگر و زحمتکش ایران به رفاه و آسایش و امنیت دست نخواهند یافت. افق این مبارزه سوسیالیسم و پیشاهنگ این مبارزه جنبش کارگری و کارگران هستند.
ما را دنبال کنید

تویتر Find us on youtube Follow us on google+ Follow us on facebook CPIran_mailing address
Result